کروماکی از معرفی تا دانلود

کروماکی از معرفی تا دانلود

با توجه به پیشرفت تکنولوژی امروزه یکی از استفاده های اصلی از نرم افزارهای مختلف تدوین به کروماکی بر میگردد. این افکت در واقع از معروفترین افکت های تصویر برداری به شمار می آید که در آن پس زمینه مورد نظر سبز است و علت سبز رنگ بودن آن راحتی بیشتر برای چسباندن دو تصویر متفاوت به یکدیگر است و همینطور می توان تصویری را با پس زمینه سبز رنگ تصویر برداری شده راحت تر جدا کرد زیرا رنگ پوست انسان تفاوت بسیار زیادی با آن دارد. معمولا از کروماکی در فیلم برداری استفاده می شود و برای تصاویر از پس زمینه ترنسپرنت استفاده می کنند. از این افکت در اجرا های زنده مختلف استفاده می شود.

رایج ترین استفاده آن برای مجریان هوا شناسی است. اکثر فیلم های اکشن نیز از این افکت بهره می برند. فیلم های هالیوودی اکثرا به وسیله کروماکی ساخته شده اند. برای ایجاد افکت کروماکی هم می توان از پرده ای سبز رنگ استفاده کرد و هم از نرم افزار هایی مثل کروماکی پریمیر یا کروماکی ادیوس. همینطور که برای ایجاد چنین پس زمینه ای در نرم افزار نیاز به استفاده از فوتیج است که به فیلم چسبانده می شود و ویرایش انجام می شود.

همانطور که گفته شده این افکت را می توان به وسیله پرده ای سبز رنگ ایجاد کرد و فرد بازیگر جلوی آن به اجرا خواهد پرداخت اما می توان این افکت را نیز دانلود کرد و با ویرایش آن را پس زمینه فیلم قرار داد. برای ویرایش این افکت ها می توان از نرم افزار استفاده کرد، بعضی از نرم افزارها مانند پریمیر و ادیوس که البته این برنامه ها رایگان نیستند. البته لازم به ذکر است که نیاز به پرداخت هیچ گونه مبلغی نیست زیرا کرک های نرم افزار های پریمیر و ادیوس را می توان به راحتی در اینترنت یافت.

پریمیر از محصولات شرکت ادوب است که به کمک آن می توان ویرایش مختلفی در فیلم ها انجام داد. استفاده از کروماکی در پریمیر بسیار ساده است و شما می توانید بدون دانش فنی از آن استفاده کنید. ادیوس نیز محصولی از شرکت ژاپنی ادیوس است که اولین نسخه ی آن در سال 2007 انتشار پیدا کرد. شرکت ادیوس برای ویرایش فیلم ها و صدا ها نرم افزار های مختلفی منتشر کرده است. به وسیله ادیوس می توانید علاوه بر ویرایش فیلم به ویرایش صدا ها نیز بپردازید.
برای ویرایش فیلم با پس زمینه ای سبز رنگ نیاز به دانلود فوتیج کروماکی خواهید داشت که با توجه به نوع فیلم و جلوه ی مورد نظر می توانید فوتیج مورد نظر خود را دانلود کنید. برای دانلود این فوتیج می توانید از فیلم های موجود در زرین گرافیک استفاده کنید.

اگر مطلب را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

چهار + بیست =

0