همه چیز در مورد فوتیج و دانلود فوتیج

همه چیز در مورد فوتیج و دانلود فوتیج

فوتیج یا (footage) در واقع یک ویدیو است اما با دیگر ویدیوها یک تفاوت اساسی دارد و آن این است که هیچگونه ادیت، ویرایش، تصحیح رنگ، تصحیح نور و . . . در آن صورت گرفته نشده است. به عبارتی دیگر، فوتیج یک ویدیوی خام است و توسط دوربین‌های فیلم برداری ضبط می‌شود. اغلب فوتیج‌ها بدون صدا تصویر برداری می‌شوند؛ لذا برای صدا گذاری برروی آن‌ها پس از دانلود فوتیج یا فوتیج‌های مورد نظر می‌توان بر روی آن‌ها صدا گذاری کرد.

تاریخچه فوتیج به زمانی بر می‌گردد که نه تنها امکانات و نرم‌افزارهای مورد نیاز برای تصحیح رنگ و نور و سایر ویرایش‌های ویدیویی وجود نداشت، بلکه دانش اینگونه کارها هم موجود نبود. در آن موقع فیلم‌هایی که با دوربین‌های فیلم برداری ضبط می شد اصطلاحا فوتیج نامیده می‌شد و از آن موقع این واژه در حیطه فیلم برداری جا افتاده شد و تا کنون از این کلمه در تدوین و تصویر برداری استفاده می‌شود.

دانلود فوتیج

تصویری از یک فوتیج

فوتیج‌ها به منظور تدوین و میکس انواع فیلم‌های ویدیویی ضبط شده مخصوصا فیلم‌هایی که حالت مجلسی دارند همانند میکس فیلم‌های عروسی و یا استفاده از نرم‌افزارهای مخصوص ادیت فیلم همچون افتر افکت مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین برای تولید تیزرهای تبلیغاتی نیز می‌توان از فوتیج‌ها استفاده کرد.

لازم به ذکر است که در قوانین و مقررات تولید و ساخت ویدیوها، فوتیج‌ها دارای لایسنس می‌باشند. به عبارتی دیگر، هر شخص یا هر تیمی که فوتیج‌ها را تولید می‌کنند صاحب آن آثار محسوب می‌شوند.

چنانچه شخص یا تیم دیگری بدون اطلاع تولید کنندگان فوتیج اقدام به دانلود فوتیج و استفاده از آن به صورت غیرقانونی کنند، صاحبان اصلی آن فوتیج می‌توانند از آن شخص یا تیمی که این کار را انجام داده شکایت کنند و خسارت دریافت کنند.

دانلود فوتیج، چرا و چگونه؟

فوتیج‌ها اغلب توسط فیلم بردارها برای فروش ضبط می‌شوند. بدین گونه که به منطقه یا فضاهای مختلف مانند طبیعت و … مراجعه می‌کنند و با اعمال کادربندی لازم و رعایت تمام اصول تصویربرداری، ویدیوهای خوب و با کیفیت و خام را از این مکان‌ها ضبط می‌کنند و در اختیار کسانی که قصد استفاده در پروژه‌های خود یا مشتریان خود را دارند قرار می‌دهند.

بیشترین استفاده از فوتیج‌ها مربوط به کسانی است که در زمینه عکاسی، تصویر برداری و یا ساخت کلیپ و تیزر تبلیغاتی مشغول به فعالیت هستند. این دسته از افراد در راستای افزایش کیفیت کار خود، اقدام به تصویر برداری از طبیعت و یا جاهای دیگر می‌کنند و این تصاویر را با ویدیوهای ضبط شده دیگر میکس می‌کنند.

دانلود فوتیج

علاوه بر این می‌توانند برای سهولت کار خود اقدام به دانلود فوتیج یا فوتیج‌های مورد نظر کنند و با تصویر برداری‌های خود میکس کنند. اکثر افراد حاضر در این حوزه، نسبت به دانلود فوتیج از وب سایت نظر مثبتی دارند؛ چرا که علاوه بر سهولت کار خود، گزینه‌های بیشتری برای زیباتر کردن و جلوه دادن ویژه به ویدیوها و همچنین ادیت و یا ساخت کلیپ و فیلم دارند.

در راستای خدمت‌رسانی به فیلم‌برداران و حتی عزیزانی که قصد تولید و یا ویرایش کلیپ‌ها و یا فیلم‌های شخصی خود دارند، امکان دانلود فوتیج به صورت کاملا قانونی در این وب‌سایت فراهم شده تا این دسته از افراد بتوانند با نازلترین قیمت اقدام به دانلود فوتیج یا فوتیج‌های مورد نظر خود کنند و از آن‌ها برای میکس کردن فیلم‌های خود استفاده کنند.

اگر مطلب را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

10 + 2 =

0