فیلم استوک چیست؟

اگر یک فیلمساز هستید ، ممکن است احساس کنید که استفاده از فیلم استوک کار درستی نیست ، اما فیلم های استوک اغلب می توانند باعث صرفه جویی در وقت و پول به علاوه ارزش افزوده برای محصول شما شوند. من توضیح خواهم داد که شما در چه زمانی باید ار فیلم استوک استفاده کنید.

فیلم استوک

فیلم استوک دقیقا چیست ؟

معمولا فیلم استوک شامل کلیپ هایی به طول زمانی کوتاه است که توسط شخص دیگری فیلمبرداری شده است. شما می توانید این کلیپ ها را در سایت هایی مانند شاتر استوک یا زرین گرافیک خریداری کنید.

کلیپ های فیلم استوک یا همان فوتیج معمولا بسیار عمومی هستند به طوری که همه تدوین گران و یا فیلم سازان می توانند از آنها استفاده کنند ، اگر بخواهم نمونه ای از یک فیلم استوک را به شما نشان بدهم به فیلم استوک غروب آفتاب شاره می کنم که خیلی ساده از خورشید هنگام غروب فیلم برداری شده و میشه از آن در انواع فیلم ها ، مستندها ، نماهنگ ها و … استفاده کرد.

غیرممکن

خیلی از مواقع شما قصد دارید صحنه ای در فیلم خود استفاده کنید که امکان فیلم برداری از آن محل یا وجود ندارد و یا بسیار کار پرهزینه و سختی است. به طور مثال فرض کنید نیاز دارید از بخش گمرک ایران به صورت هوایی فیلم برداری کنید ، اول اینکه باید مجوزات لازم رو دریافت کنید و سپس با گروهی به آنجا بروید و توسط هلی شات شروع به فیلم برداری کنید قطعا بهترین کار این هست که از فوتیج گمرک ایران که به صورت آماده موجود است استفاده کنید و هزینه بسیار ناچیزی برای آن بپردازید.

از پیش زمینه ها و عناصر استفاده کنید

اگر شما فیلم ساز هستید برای کات کردن بخشی از فیلم یا ارتباط دادن بخشی به بخش دیگر می توانید از فوتیج های منظره یا طبیعت و … جهت طبیعی جلوه دادن فیلم خود استفاده کنید همچنین عناصر زیادی هم هستند مثل فوتیج ها و فیلم های بدون پس زمینه که می توانید از آنها نیز برای فیلم خود استفاده کنید.

استفاده از فوتیج های قدیمی و تاریخی

دلیل دیگری که ممکن است شما نیاز پیدا کنید از فیلم های استوک و فوتیج ها استفاده کنید این است که دیگر به آن مکان ها و یا زمانی از تاریخ دسترسی ندارید. به طور مثال فرض کنید می خواهید در تابستان یک فیلم و یا یک سکانس در برف بسازید قطعا نیاز پیدا می کنید از فیلم های آماده در این زمینه استفاده کنید برای مثال فوتیج رودخانه برفی را مشاهده کنید.

با فیلم استوک تیتراژ بسازید

اگر شما در حال ساخت یک تیتراژ برای یک فیلم و یا یک مستند باشید بهترین گزینه برای شما استفاده از فوتیج است . مثلا شاید بخواهید در تیتراژ خود از شهر تهران به صورت هوایی سکانسی را نشان دهید ، که اگر خودتان بخواهید این فیلم را تهیه کنید بسیار پر زحمت و پر هزینه خواهد بود اما فوتیج شهر تهران یا فوتیج برج میلاد را مشاهده کنید و ببینید چقدر راحت میشه از آن استفاده کرد.

ساخت و فروش فیلم استوک

اگر شما فیلم ساز هستید یکی از بهترین راههای کسب درآمد ساخت فیلم های استوک می باشد ، فقط کافیست مهارت کافی داشته باشید تا بتوانید انواع فوتیج ها را خودتان بسازید و در اختیار افراد دیگر بگذارید ، حتی ممکن است شما در یک مکان بی نظیر با چشم اندازی زیبا زندگی کنید که اگر این امکان را دارید حتما دوربین خود را بردارید و از همین امروز فیلم های استوک خود را بسازید. برای فروش فوتیج های خود می توانید با ما در ارتباط باشید ، زرین گرافیک این امکان را به شما می دهد که بتوانید ویدئوهای تولیدی خود را خیلی راحت به فروش برسانید.

اگر مطلب را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

2 × 5 =

0