فوتیج چیست | انواع فوتیج و کاربردهای آنها

اگر میخواهید بدانید فوتیج چیست این مطلب را تا انتها دنبال کنید و نمونه فوتیج برج میلاد را هم مشاهده کنید. به زبان ساده و روان برای درک بهتر و سریع تر فوتیج به فیلمی کوتاه و اغلب مواقع بدون صدا میباشد که از زمان کوتاهی برخوردار است و ما با کانالهای رنگی میتوانیم آنها را به پروژه های خودمان اضافه کنیم. Footage ها بسیار عملکرد خوبی دارند و اگر بخواهید حرفه ای عمل کنید شما حتما نیاز آنها دارید. ابجکت های ویدیویی هستند با فرمت های مختلف که به عنوان متریال برای ساخت تیزر و کلیپ یا انوع فیلم ها از آنها استفاده میشود.

فوتیج چیست

در تدوین و میکس فیلمهای ویدیویی بخصوص فیلمهایی که حالت مجلسی دارند مثل میکس فیلمهای عروسی از یک نوع ویدیو های خام و غیر قابل ویرایش که از قبل به وسیله دوربینهای فیلم برداری یا نرم افزارهای مخصوص مثل افتر افکت طراحی شده اند به نام فوتیج شناخته می شوند استفاده می کنیم. از این فوتیج ها می توان برای زیباترکردن و جلوه دادن ویژه به ویدیو کلیپ ها و فیلمهای مجلسی و تیزرهای تبلیغاتی و غیره بهره برد. با این توضیحات حدودا باید متوجه شده باشید که فوتیج چیست اما در ادامه توضیحات و حتی نمونه ویدیو هم برای درک بهتر قرار داده ایم.

چرا باید از فوتیج استفاده کنیم ؟

همیشه افرادی که کار و حرفه ی اونها میکس و مونتاژ فیلم های مجلسی هستند برای اینکه پروژه و کارشون حرفه ای تر و با جلوه های زیبایی همراه باشه و در نهایت درآمد بیشتر و بهتری از این کار و زحمتی که می کشند، بدست بیارن در میکس و طراحی کلیپ ها از این فوتیج ها استفاده می کنند.

فوتیج چیست؟

غالبا به ویدیوهای خام از پیش گرفته شده از مناظر و یا صحنه های مختلف که بیشتر مورد استفاده تدوینگران هستند فوتیج گفته میشود. معمولا این فیلم های خام خیلی کوتاه هستند و بدون هیچ گونه افکت و حتی صدایی منتشر میشوند که خود تدوینگر بتواند تغییرات لازم را روی آن بدهد.

برای آشنایی بیشتر میتوانید فوتیج زیر را تماشا کنید تا کاملا متوجه شوید که فوتیج چیست ; این ویدیو از برج میلاد گرفته شده و تدوینگران از آن در پروژه های خود استفاده می کنند، اگر این فوتیج نبود تدوینگر باید خودش برای فیلم برداری از این صحته اقدام می کرد که قطعا کار دشواری خواهد بود.

اگر مطلب را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

1 × 2 =

0