فوتیج چیست؟

به زبان ساده و روان برای درک بهتر و سریع تر فوتیج به فیلمی کوتاه و اغلب مواقع بدون صدا میباشد که از زمان کوتاهی برخوردار است و ما با کانالهای رنگی میتوانیم آنها را به پروژه های خودمان اضافه کنیم. Footage ها بسیار عملکرد خوبی دارند و اگر بخواهید حرفه ای عمل کنید شما حتما نیاز به این قسمت دارید . ابجکت های ویدیویی هستند با فرمت های مختلف که به عنوان متریال برای ساخت تیزر و کلیپ یا انوع فیلم ها از آنها استفاده میشود.

در تدوین و میکس فیلمهای ویدیویی بخصوص فیلمهایی که حالت مجلسی دارند مثل میکس فیلمهای عروسی از یک نوع ویدیو های خام و غیر قابل ویرایش که از قبل به وسیله دوربینهای فیلم برداری یا نرم افزارهای مخصوص مثل افتر افکت طراحی شده اند به نام فوتیج شناخته می شوند استفاده می کنیم. از این فوتیج ها می توان برای زیباترکردن و جلوه دادن ویژه به ویدیو کلیپ ها و فیلمهای مجلسی و تیزرهای تبلیغاتی و غیره بهره برد .

چرا باید از فوتیج استفاده کنیم ؟

همیشه افرادی که کار و حرفه ی اونها میکس و مونتاژ فیلم های مجلسی هستند برای اینکه پروژه و کارشون حرفه ای تر و با جلوه های زیبایی همراه باشه و در نهایت درآمد بیشتر و بهتری از این کار و زحمتی که می کشند ، بدست بیارن در میکس و طراحی کلیپ ها از این فوتیج ها استفاده می کنند.

اگر مطلب را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0